| Lola05 a întrebat:

Pfoai, problemă. M-am căsătorit recent și acum e nevoie să îmi refac pașaportul pe numele nou. Pașaportul actual e făcut în februarie 2014, când am achitat taxele și toate alea și practic ar fi fost valabil 5 ani. Acum trebuie să îl schimb și vreau să știu... E nevoie să plătesc DIN NOU acele taxe în valoare de aproape 300 de lei? Sau taxa va fi mai mică?
Cine s-a confruntat cu așa ceva, vă rog să mă ajutați puțin happy

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va trebui sa platesti aceleasi taxe ca la pasaportul actual si este obligatoriu sa-l schimbi, daca ti-ai schimbat numele dupa casatorie.

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mda, trebuie să plăteşti aceleaşi taxe ( integral )!
Nu ţi se face nici o reducere.

Toate cele bune!