| victor88 a întrebat:

Poate un cetatean al Republicii Moldova sa obtina cetatania romina?

5 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Cu siguranţă. De fapt ei sunt cetăţeni români dar este o altă discuţie.

| ikram a răspuns:

Orice cetatean al uni alte tari poate obtine cetatenie romana daca sunt indeplinite condiitiile necesare. http://www.just.ro/......fault.aspx

| Altu a răspuns:

Da, sunt si favorizati. In loc de cei 8 ani necasari unui persoane de alta cetatenie, are nevoie doar de 4 daca nu ma insel.

| Rina_2681 a răspuns:

Poate, si multi o au.

| CC7 a răspuns:

Mi se pare ca da, doar daca se casatoreste cu o romanca pentru un timp de 5 ani.