| Wreal1 a întrebat:

Poate un copil de 16 ani sa stea singur intr-o garsoniera inchiriata, daca parintii sunt de acord, de exemplu daca s-ar duce la un liceu in alta localitate si nu ar vrea sa stea la camin?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poate sta, daca gaseste o garsoniera si proprietarul este de acord sa o inchirieze unui minor singur.
Contractul de inchiriere se incheie de minor impreuna cu un parinte.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este interzis, deci poate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar dacă acceptă proprietarul garsonierei ca chiriașul să aibă 16 ani.

| newaccountbye a răspuns:

Clar. Atât timp cât e închiriată pe numele părinților, poate sta oricine in ea

| Ellyyyyyy a răspuns:

Depinde de proprietar daca accepta cazarea unui minor in locuinta sa. Doar cu unul dintre parinti poti rezolva contractul de inchiriere