| WiiFii a întrebat:

Pod conduce masina daca nu am buletinul asupra mea? Am dat buletinul la cazarea in camin pentru viza de flotant si am copie xerox. Pot fi amendat in acest caz?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu o sa fii amendat. De altfel cartea de identitate nu se cere totdeauna, intotdeauna se cere permisul de conducere si tu ai un motiv intemeiat sa nu ai momentan CI la tine.

| DimLight a răspuns:

Daca politistul e marlan, da; altfel trebuie sa ai neaparat permisul

suntserios
| suntserios a răspuns:

Teoretic poti fi amendat ca nu ai actele la tine, insa cred ca o copie te scoate.

| BlueViP a răspuns:

Cred ca e de ajuns si copia

| RoboțelulAndroidDinTelefon a răspuns:

Daca ai copie, nu cred ca are ceva.