| WiiFii a întrebat:

Pod conduce masina daca nu am buletinul asupra mea? Am dat buletinul la cazarea in camin pentru viza de flotant si am copie xerox. Pot fi amendat in acest caz?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu o sa fii amendat. De altfel cartea de identitate nu se cere totdeauna, intotdeauna se cere permisul de conducere si tu ai un motiv intemeiat sa nu ai momentan CI la tine.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Teoretic poti fi amendat ca nu ai actele la tine, insa cred ca o copie te scoate.

| DimLight a răspuns:

Daca politistul e marlan, da; altfel trebuie sa ai neaparat permisul

| RoboțelulAndroidDinTelefon a răspuns:

Daca ai copie, nu cred ca are ceva.

| BlueViP a răspuns:

Cred ca e de ajuns si copia