| darkus14 a întrebat:

Pot fi amendat daca sunt student si stau la camin dar nu am viza de flotant? (Buletinul expira si trebuie schimbat inainte)

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tu n-o sa fii amendat dar poate fi amendat administratorul caminului, cu amenda de la 75 lei la 150 lei, daca nu se ingrijeste sa obtii dovada de resedinta.

3 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Numai politia te poate amenda, si nu ca esti student sau ca stai la camin, ci doar daca te verifica intamplator si te gasesc ca ai buletinul expirat, desi ai o scuza buna, nu stai in localitate.
Cu prima ocazie, mergi si schimba-l ca sa scapi de o grija.

| petre059 a răspuns:

Dupa lege da! dar mai poti amana nitel, dar vezi ca tottusi amenda e cam mare nu te juca!

| darkus14 explică:

Ma refer ca nu am facut viza de flotant pentru ca trebuie sa schimb buletinu eu vreau sa stiu daca voi fi amendat daca nu fac viza deloc in cazul unei verificarin razii etc.