| anonim_4396 a întrebat:

Politia comunitara are voie sa te amendeze daca esti minor si esti la prima abatere(asta nu fiind foarte grava)?

Răspuns Câştigător
| sorin a răspuns:

Da, dar amenda poate fi mai mica decat in mod obisnuit.

9 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Politia comunitara are voie sa te amendeze, depinde ce fapta ai savarsit.

| Bacemi a răspuns:

Poti primi amenda dar de obicei la prima abatere primesti doar un avertisment.

| eugem35 a răspuns:

Politia comunitara dau amenzi pe legea 61 perturbarea linisti publice injuri sau refuzul legitimari consumul de alcool sex in locuri publice si mult altele si minimul este de 200 ron si ajunge in functie de fapta pina la 5000ron

| eugem35 a răspuns:

Nu au voie sa dea amenzi la circulatie sa ceara permisul si alte chesti de circulatie rutiera

| Lucky_9459 a răspuns:

Minor cu buletin daca nu o trimite pe numele unuia dintre parinti
si daca e prima abatere care nu este grava ar fi firesc un advertisment
depinde si daca sunt deea cu limba scoasa dupa bani
:d

| Black a răspuns:

Nu au voie sa te aresteze, dar de amendat pot sa te amendeze... din pacate laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ii amendeaza pe parinti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Comunitariilaughing vai de mama lor, daca sunt cu masina si imi fac semn sa opresc le fac cu mana si merg mai departe! Nu prea au ce sa iti facalaughing

| oky a răspuns:

Din cate stiu eu nu ar trebui sa te amendeze la prima abatere. Eu am un prieten care are 2 dosare la politie si niciodata nu i-a dat amenda. Acum depinde si ce militian nimeresti.