| Ukaya a întrebat:

Polonia a iesit din Ue sau de ce sunt proteste?

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Aia nu sunt marea Britanie si o colonie a Germaniei cum e si România, nu vor ieși niciodată din UE, daca se duce capitalul european mor de foame, România nu are bani sa plătească datoriile fata de propi cetățeni, așa ca 50% vin din datori lunar, la fel e si Polonia si așa ca au un comportament de rahat, logic ca vor să plece, unde mai fura

Heilbronn - Se spune că o bandă de hoți a folosit sisteme de deschidere fără fir convenabile (Keyless-Go) la nivel național pentru a sparge și fura cel puțin 27 de mașini în valoare de aproximativ 1, 4 milioane de euro.

https://www.tag24.de/......rg-1494505
Numărul grupurilor de criminalitate organizată dominate de polonezi din Germania în perioada 2018-2019, pe categorii de infracțiuni

https://de.statista.com/......tsbereich/
https://www.tagesschau.de/faktenfinder/fluechtlinge-kriminalitaet-105.html

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum sa iasă din ue?
Nu iti mai lua info de pe Facebook

| Ukaya explică (pentru suntserios):

Pai zice ceva de polexit

| Ukaya explică (pentru suntserios):

Uite eu inteleg ca au iesit sau sunt pregatiti sa iasa
https://www.digi24.ro/......it-1696575

| outsidethebox a răspuns (pentru Ukaya):

" A fi pregatit sa iesi" este doar la nivel de negociere, adica "vrem sau nu vrem iar daca nu ne intelegem cumva, suntem gata sa mergem pana la iesirea din UE!"

Este o tehnica de negociere de pe pozitii de forta, vom vedea ce va iesi.

| doctorandus a răspuns (pentru suntserios):

Daca nu vor sa respecte normele si valorile europene, sa iasa din UE!

Răspuns utilizator avertizat
| outsidethebox a răspuns:

Si sa vrea, nu se poate face peste noapte, sunt sume imense de bani cat si interese pe masura, la nivel inalt, atat in UE cat si in Polonia, ceea ce ii fac pe guvernanti sa fie surzi la ce se cere in strada.
Vezi cum a decurs Brexit-ul si cat a luat de la cap la coada ca sa iti dai seama cat de complicata, laborioasa si indelungata este procedura, basca sustinere financiara...

| Ukaya explică (pentru outsidethebox):

Si ce s-a intamplat atunci