| Andreea1701 a întrebat:

Pot da de permis la 17 ani?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, dar numai pentru categoriile AM, A1 si B1, acestea se pot obtine de la 16 ani.
Pentru categoria B poti sustine examinarea doar de la 18 ani, doar scoala de conducere o poti incepe de la 17 ani si 9 luni.

| darrio2007 a răspuns:

La 17 ani si 9 luni.

| CLaludiu1234 a răspuns (pentru darrio2007):

Nu a specificat ce fel de permis, deci poate se poate da și de la 16 ani pentru masina mai mica

| darrio2007 a răspuns (pentru CLaludiu1234):

E problema lui că nu specificat. E m-am gandit la cel de la 18 ani.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, pentru categ B1, Am și A1

| ReddY25 a răspuns:

Da,cum a scris și colegul

| CLaludiu1234 a răspuns:

Da,dar numai pentru masina mai mica, care nu prinde viteză mare

| CLaludiu1234 a răspuns:

Da,dar numai pentru masina mai mica, care nu prinde viteză asa de mare