| AvalohAlyn a întrebat:

Pot da sfaturi de sănătate daca vin din cărți ale unor doctori celebri autiruvde best-sellere pe un blog personalAm voie să îmi fac un blog sau ulo pagina de sănătate? In care sa dau sfaturi și informații din acest domeniu care mă pasionează? E legal? Am ceva cunoștințe minimale dar eu mă refe sa le învăț sau sa le iau din cărțile mele de sănătate scrise de doctori și terapeuți și să le pun pe un blog simplificate prezentând și sursa.Dar câteodată sa mai recomand și eu niste suplimente ..am voie acest lucru? Este legal sa dețină un blog de sănătate daca nu sunt doctor ci doar amator de sănătate?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este legal sa detii orice tip de blog, atata timp cat nu iti arogi calitati false, de ex. sa spui ca esti medic intr-o anumita specialitate si tu nici n-ai intrat intr-o facultate de medicina.
Si este bine, legal si moral, sa citezi lucrarile din care ai luat sfaturile pe care le afisezi, mai ales ca astfel le vei face mai credibile.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adesea "doctorii de revista" spun multe prostii.