| anonim_4396 a întrebat:

Pot obtine cartea funciara online? Am vazut ca doar EXTRASUL de carte funciara se poate obtine asa.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E imposibil sa nu o primesti intreaga. Disputabila era facilitatea asta in forma ONLINE. Altfel nu poti afla istoricul unui imobil. E ca si cum s-ar spune ca nu are omul de rand acces la 'cartea de identitate a vehiculului' in care sunt trecuti toti proprietarii.

| Itanul a răspuns:

Tu nu primesti Cartea funciara in intregime, ci doar un extras. Chiar si de la biroul lor. Dar si on-line trebuie platit.