| anonim_4396 a întrebat:

Pot obtine un extras de carte funciara pentru informare doar pe baza numarului cartii funciare, fara sa cunosc numarul cadastral? Daca nu, cum se obtine acela?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Se poate face online cu o adresa de e-mail, un card si sa stii numele persoanei care este inscrisa la cadastru pe acea parcela.
http://epay.ancpi.ro/epay/SelectProd.action?prodId=1420

2 răspunsuri:
| cezar003 a răspuns:

Mergi la oficiul cadastral de care apartii si ceri informatii, stiu ca era de 100 lei pentru aflarea numarului cadastral, insa nu stiu daca acea taxa mai este in vigoare

Bula
| Bula a răspuns:

Este suficient numarul de CF pentru identificare. Pe CF este trecut si numarul cadastral la care este alocat.