| anonim_4396 a întrebat:

Pot obtine un extras de carte funciara pentru informare doar pe baza numarului cartii funciare, fara sa cunosc numarul cadastral? Daca nu, cum se obtine acela?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Se poate face online cu o adresa de e-mail, un card si sa stii numele persoanei care este inscrisa la cadastru pe acea parcela.
http://epay.ancpi.ro/epay/SelectProd.action?prodId=1420

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Este suficient numarul de CF pentru identificare. Pe CF este trecut si numarul cadastral la care este alocat.

| cezar003 a răspuns:

Mergi la oficiul cadastral de care apartii si ceri informatii, stiu ca era de 100 lei pentru aflarea numarului cadastral, insa nu stiu daca acea taxa mai este in vigoare