| Tudor_Andrei_2000_5tm6 a întrebat:

Salutare, vreau sa aflu numarul de carte funciara al casei mele. Am un extras de carte funciara dar nu-mi dau seama care este numarul de CF, scrie intr-un colt, sus: "Nr. CF vechi: 161", nu scrie nicaieri doar "Nr. CF". Acela sa fie oare, iar numarul de carte funciara nu e mai lung?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inainte de inceperea inregistarii sistematice a imobilelor nr. de CF nu corespondea cu nr.cadastral, probabil ca cel scris in colt este numarul vechi de CF.
In prezent, daca a fost facuta inregistrarea sistematica acele numere de carte funciara si cadastral sunt aceleasi si se afla in extrasul de CF, nr. de carte funciara in dreapta sus si nr.cadastral in cadrul extrasului in stanga sus.
Vezi si aici: https://www.google.com/......ps?/search

| Lioana a răspuns:

Pune o poza cu extrasul si iti spun eu care e numarul de CF.
La ce data a fost emis?