| eduardcosmin1 a întrebat:

Hello, am pierdut telefonul meu prin casa si s-a oprit din cauza bateriei ca mai avea 8%,am sunat,am cautat peste tot, absolut peste tot dar habar nu am unde este. Am incercat cu find my device google si nu l-a detectat, am sunat de pe alt telefon, nimic. Stie cineva o solutie cum il pot face sa sune daca este oprit? Ii stiu imei-ul si tot ce avea pe el. E un HTC Desire 620(am doua si pe acelea am avut cartela cu numere importante). Va rog mult

Răspuns Câştigător
| Couragebv a răspuns:

Imparte casa in " perimetre" si ia-le pe rand, pana la mutat mobila, si chiar sub covor. Ia cate o bucate pe un anumit timp 10 min, pe un metru patrat. 2-3 min. Pauza, si pune semn unde ramai, daca nu il gasesti nici asa, inseamna ca ti l-a mutat cineva...

| eduardcosmin1 explică (pentru Couragebv):

Mersi mult! azi l am gasit, oricum am apucat sa mi iau altul, era sub un sifonier... gen chiar m o ajutata raspunsul tau

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca este inchis poti sa-l cauti si in Dubai. Rascoleste toata casa. Este singura solutie.

| eduardcosmin1 explică (pentru darrio2007):

Am rascolit peste tot, nu e coltisor din fiecare camera sa nu fi cautat, am cautat pana si in frigider dupa el, in masina de spalat chit ca nu avea cum sa fie acolo am vrut sa ma asigur.

| darrio2007 a răspuns (pentru eduardcosmin1):

Esti sigur ca este prin casa?