| victor333 a întrebat:

Poti sa fii primar de ex in Timisoara daca tu te ai nascut in Buzau?

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Normal. Conditia este sa ai resedinta permanenta acolo unde candidezi la primarie. N-are nicio relevanta locul unde te-ai nascut; poti sa fii nascut si in tren, intre Ciulnita si Lehliu-Gara.

| darrio2007 a răspuns:

Da.Daca ai domiciliul stabil in Timisoara.De ex.

| Konata a răspuns:

Logic.Important este sa locuiesti in orasul\satul unde vrei sa candidezi.

| doc69 a răspuns:

Daca te voteaza lumea da

| CristobalMarian a răspuns:

Da, nu conteaza unde te-ai nascut, conteaza daca esti in satul/orasul respecriv.