| babamarian a întrebat:

Cum pot afla ora de nastere? Sunt nascut pe 27 august 1972 in satul Candesti, judetul Buzau, imi spusese moasa o ora, 22.30, dar nu sunt sigur. Am vorbit cu un astrolog la Timisoara si mi-a calculat o ora 21.30 contra cost binenteles, unde ma pot adresa? Va rog mult de tot sa ma ajutati

Răspuns Câştigător
| Eireann a răspuns:

De ce nu intrebi parintii sau bunicii?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai doar doua optiuni sa afli:
- iti intrebi mama la ce ora te-a nascut, ca ar trebui sa stie cel mai bine si mai sigur
- ori mergi la maternitatea unde te-ai nascut si cauti in arhiva lor, anul si ziua cand te-ai nascut, ca sa vezi ora.

Astrologul calculeaza datele pe care i le dai tu!
Este taman pe dos, el chiar nu are de unde sa stie ora cand tu te-ai nascut, aceea i-o dai tu si el cu toate datele iti poata calcula restul.

| babamarian explică (pentru Violleta2022):

Sunt nascut acasa

| Violleta2022 a răspuns (pentru babamarian):

Intreaba-ti mama atunci, ca-i singura care trebuie sa-si aduca aminte foarte bine, ziua cand te-ai nascut.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Contra cost, îți pot media o audiență la Sf. Petru.

| johnnny123 a răspuns:

:-))) Și nu ți se pare nimic în neregulă cu faptul că ai plătit un șarlatan ca să scoată din burtă "ora 21:30"?

| DovleacTurbat a răspuns:

Și totuși, cu ce te ajută?

| babamarian explică (pentru DovleacTurbat):

Pentru calcularea horoscopul personal

| Robert2526 a răspuns:

La 50 de ani, mai crezi in chestii de genul? Astrologie, Dumnezeu, Mos Craciun, etc?

Moasa mai stia de tine dupa 50 de ani?