| tyana a întrebat:

Presedintele Traian Basescu trimite legea pensiilor in parlament, desi in 21 septembrie era perfect de acord cu ea.
Parerea voastra:ii e teama presedintelui de suspendare si e singurul motiv pentru care trimite legea in parlament sau chiar vrea modificarea legii, referitor la varsta de pensionare a doamnelor?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Am doua ipoteze: 1. A retrimis-o pentru imagine si daca Parlamentul o revoteaza in aceeasi forma trebuie s-o promulge. 2. A fost lamurit de femeile din familie sa scada varsta de pensionare, se va ajunge tot la ce am spus la pct. 1. Nu stiu daca vrea neaparat schimbarea varstei, Presedintele este destul de imprevizibil. Numai bine!

3 răspunsuri:
| Nicoleta a răspuns:

Eu nu cred ca el se mai gandeste la "binele poporului".
Singurul motiv este pentru a-si imbunatati cat de cat imaginea, care oricum este grav patata.

| thealchemist a răspuns:

Eu cred ca vrea sa evite o revolutie in partidul lui.

| 11theo11 a răspuns:

Eu personal, cred ca de data aceasta, domnia sa, Traian Basescu, presedintele Romaniei, s-a gandit la binele lui, nu al pensionarilor. El a retrimis legea in parlament, deoarece s-a spus foarte clar, de catre liderul PSD, Victor Ponta, ca in cazul in care promulga aceasta lege, votata fraudulos, va incepe procesul de suspendare si nu cred ca domniei sale, Traian Basescu, ii convenea sa-si piarda scaunul din pricina unei ambitii.Este destul de evident acest lucru.