| Zurbagioaica a întrebat:

In legea pensiilor actualizata mai este stipulata reducerea varstei de pensionare daca ai mai mult de 3 copii?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Legea nr. 263/2010 privind pensiile publice nu prevede vreo reducere a stagiului de cotizare pentru femeile cu copii, indiferent de numarul acestora. Numai bine!

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Din fericire nu!

| alessia5158 a răspuns:

Din cate stiu eu, noua lege a pensiilor nr. 263/2010, NU mai acorda acea reducere cu 1 respeciv 2 ani din varsta standard de pensionare femeilor care au nascut 3 sau mai multi copii! Numai bine!

| Savy a răspuns:

Se reduce cu cel mult 5 ani pentru femeile care au nascut cel putin 3 copii si i-au crescut pana la cel putin 10 ani.