| anonim_4396 a întrebat:

Salut!
Pe 09 vineri, mi-am pierdut buletinul.
Trebuie sa ma duc sa declar pierdut la un sediu de politie sau ma pot duce fix unde mi-am facut buletinul si sa il fac din nou cu aceleasi acte?
Chiar n-am idee, + de asta o sa primesc ceva amenda?

2 răspunsuri:
| Chloe2000 a răspuns:

Nu cred ca vei primi amenda, insa eu iti recomand sa te duci la un sediu de politie si sa declari ca l-ai pierdut. Din punctul meu de vedere, asta este cea mai buna solutie. Sper ca te-am ajutat.

| GoguACMV a răspuns (pentru Chloe2000):

Inteleg, dar dupa ce l-am declarat pierdut, pot sa ma duc instant sa imi fac alt buletin? ca eu acum pe 23 decembrie am orasu, si fara buletin n-am cum sa merg si n-am chef sa astept iar 3 luni pana sa dau iar