| LanguageMaster a întrebat:

Printr-un ordin al ministrului pot fi modificate 2 sau mai multe regulamente?
Este necesar să se emite câte un ordin pentru fiecare regulament?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, pot fi modificate, dar numai daca au legatura intre ele, respectiv contin reglementari din acelasi domeniu.
Daca nu au legatura vor fi modificate separat.

| LanguageMaster explică (pentru Ioandelasal):

De exemplul prin același ordin de ministru se pot modifica regulamentul privind examenul de notar stagiar, respectiv regulamentul privind examenul de executor judecătoresc stagiar?

| Ioandelasal a răspuns (pentru LanguageMaster):

Nu cred, fiind domenii diferite.

3 răspunsuri:
| LanguageMaster explică:

Este prevăzut acest lucru într-un text de lege?