| catalin29 a întrebat:

Problema mea este urmatoarea : Doresc sa parasesc tara, mai exact sa merg in Italia. Recent mi-am inmatriculat masina si inca nu am primit talonul, nu mi-a venit prin posta! Nu pot astepta dupa el, am dovada pentru talon valabila pana in 27. Pot iesi din tara cu dovada? Nu scrie nicaieri pe dovada cum ca ar fi valabila doar in tara!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca o sa poti iesi. Si ce-o sa faci dupa expirarea dovezii?
Du-te la Serviciul de inmatriculari, azi sau maine, s-ar putea sa fie certificatul.

| onasis1961 a răspuns:

Vezi aici păreri de la poliţişti, şi trage o concluzie:
http://www.politisti.ro/......triculare/