| Sonia822 a întrebat:

Pt cei ce au terminat Dreptul si au asistat la autopsii, o lamurire: ce se intampla cu sangele decedatului dupa cateva ore, de se face afirmatia ``nu mai avea sange``?

3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Se face o întrunire cu oamenii aleși și se împarte sângele recoltat....asta in timp ce se recită incantații si se l'un dorințe pentru care se aprinde care o lumânare neagrăhee hee

| Werrich a răspuns:

Hemoragia sau hemoreea este scurgerea abundentă de sânge, internă sau externă, în urma ruperii sau tăierii peretelui unui vas sangvin.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Sângele este viață omului. In momentul in care omul moare, sângele se face "apa". Adică este primul care se descompune si devine ca apa.