| eusuntdaniel a întrebat:

Recent in satul paritilor s-a dat in folosinta sistemul de canalizare... problema e ca am mari dubii ca sistemul e bine construit... doar cativa vecini sau racordat pana acum, dar deja mirosul devine insuportabil
Ce ar trebui sa fac? Ce pasi ar trebui sa urmez, la ce autoritati sa apelez?
Ma gandesc ca o sesizare ar trebui facut cat e inca in garantie lucrarea...
THX

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te poti interesa daca s-a facut receptia si daca au fost gasite deficiente in constructia sistemului, de asemenea sa reclami problema la primaria localitatii.
Adunati-va toti vecinii afectati si depuneti o reclamatie, solicitand remedierea deficientelor.