| DanaQ a întrebat:

Ref. la permisul de conducere, pentru cei care au experienta, unde se sustine testul psihologic? este dificil? cate intrebari contine? cat timp dureaza? dar fisa medicala, in ce consta? ce analize se cer? Acestea doua cat costa? (sau fiecare in parte). Multumesc.

Răspuns Câştigător
| suMRed34 a răspuns:

Avizul psihologic este 35-40 de lei si testul psihologic se tine la cabinetul de unde iei avizul.Nu este dificil, prietenul nu mai stie exact cate intrebari era, oricum nu ai de ce sa te ingrijorezi.Fisa medicala costa 25 de lei si sunt trecute eventualele probleme de sanatate (vedere, auz etc). Analizele medicale sunt complete (vedere, sange, urina). Sper ca am ajutat.

| DanaQ explică (pentru suMRed34):

Multumesc pentru infor. si raspunsul prompt!winking

As mai avea o curiozitate, ce i se pare prietenului cel mai greu la condus? in timpul scolii la ce s-a adaptat mai greu? sau ce i s epare cel mai dificil de facut cand conduci? de ex. coordonarea simultana a mainilor si picioarelor, sa se uite in oglinzi permanent..etc. Merci.

| suMRed34 a răspuns (pentru DanaQ):

In general e un nesimtit(in contextul in care e prea relaxat), nu prea a avut treaba dar spune ca cel mai greu i s-a parut sa se uite constant in oglinzi, i se pare un stres sa se uite in spate si in lateral, in rest zice ca nu prea are treaba, sper ca te-am ajutat si fii fara grija, te vei descurca!

| DanaQ explică (pentru suMRed34):

De problema cu uitatul in oglinzi permanent mi-a spus si o persoana care conduce de 23 de ani happy Se pare ca e chiar un stres! dar nu avem incotro... multumesc mult pentru rasp. si incurajari!