| silvia520 a întrebat:

Renuntand la facultate la buget in anul 2 semestrul 1 si aplicand urmatorul an la o postliceala de 3 ani la stat. Intru la taxa automat in primul an la postliceala? Daca da, v-a exista o trecere de la taxa la buget? Voi mai putea sustine examenul de admitere la buget? Stie cineva cum se procedeaza mai exact in cazul acesta? Multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru scoala postliceala nu se tine seama ca ai fost pe loc bugetat la facultate, asa ca poti intra pe loc bugetat daca este posliceala de stat.
Prevederea legala este doar pentru studiile superioare, respectiv nu poti face 2 facultati pe loc bugetat.

| silvia520 explică (pentru Ioandelasal):

Am inteles. Multumesc!

1 răspuns: