| Nume6 a întrebat:

Voi cand cereti extras de cont e notat pe el si comisionul de administrare cont bancar?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pe extrasul de cont sunt trecute toate miscarile din cont (incasari si plati) dintr-o anumita perioada, inclusiv comisioanele bancare. Comisionul de administrare a contului se percepe in fiecare luna.

| Nume6 explică (pentru Ioandelasal):

Eu cred că mă fură

| Ioandelasal a răspuns (pentru Nume6):

Poti verifica pe site-ul oficial al bancii lista de comisioane si vei afla daca le respecta sau iti iau mai mult.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da! Iti apare pe extras la data cand se ia acest comision. Deci trebuie sa urmaresti cu atentie fiecare tranzactie.

| Nume6 explică (pentru Salontanul):

Se ia lunar?

| Salontanul a răspuns (pentru Nume6):

Depinde de banca. La mine (BT) se ia anual 24 lei. La Raiffeizen (pe vremuri ca am plecat de multa vremee de la ei) era un comision lunar. Scrie in extras.