HepHap
| HepHap a întrebat:

Revolutia incepe iar la Timisoara! Dupa 20 de ani, comunismul este prima data huiduit la Timisoara! Geoana a incercat sa confiste Revolutia si a fost huiduit. Scandarile simpatizantilor lui au fost acoperite de cele anticomuniste. Geoana, Antonescu si Johannes au parasit Opera prin spate, asemeni lui Ceausescu. Ce parere aveti?

http://www.youtube.com/watch?v=ZD1pW51e6zQ

http://www.hotnews.ro/

Răspuns Câştigător
Stefan
| Stefan a răspuns:

Mitingug lui Geoana a fost planificat la o data care coincidea cu ziua Romaniei, din aceasta cauza, cred ca sa creiat aceasta stare la Timisoara, sa nu uitam ca la Timisoara sa pornit revolutia din decembrie 89, in urma acestor incidente nu trebuie sa ne exprimam si sa jignim pe banateni, asta este democratia, iti da dreptul sa nu fii de acord cu cel de langa tine chiar daca apar si asemenea incidente. S-au dus vremurile lui ''tovarasu''cand iti era frica si de umbra ta.

8 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Stau si ma intreb daca comunistii mai au ceva creier! Daca au, e o mare nesimtire!

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Inca o dovada de imaturitate, de lipsa de cultura politica a ambelor tabere. Extremismul la putere. Manifestari de cocalari pe stadion.Cine nu e cu noi e impotriva noastra!
Si, toate astea, de Ziua Nationala!
Pacat! Traisem cu impresia ca cei din Banat sunt mai civilizati, dar, inca o data, m-am inselat.

HepHap
| HepHap explică:

@ ardnaxur1961

Manifestari anticomuniste au fost in Banat si acum 20 de ani. Nu contesta cu nimic civilizatia oamenilor de acolo, ci dimpotriva, denota clarviziune si curaj. A fost o greseala de strategie din partea PSD, sa se afiseze, in rosu, la Timisoara, chiar de ziua nationala a Romaniei, chiar la 20 de ani de la revolutie.

HepHap
| HepHap explică:

@TigergeridAlan

Tarile europene nu se mai confrunta cu problema revenirii sau instaurarii comunismului. Daca s-ar confrunta, ar reactiona cu atare. Uita-te ce fac grecii, intr-o tara civilizata, membra UE, atunci cand nu sunt multumiti de sistem. Dovada faptului ca tara noastra se indreapta constient spre dictatura este ca oameni ca tine se lasa manipulati, prin mass-media, si se declara dezgustati de ideea de a protesta si de a-si face publica nemultumirea. Tu, prin docilitatea ta, prin increderea de neclintit in partidul stangii, prin respectul fata de candidatul ei, prin indoctrinarea pe care ai suferit-o, ai fi fost si in trecut cetateanul ideal al sistemului: manipulabil, ascultator si elogios.

| AvalohAlyn a răspuns:

Subscriu la ceea ce a scris ardnaxur.Traim in Romania anului 2009, suntem membri UE si NATO, nu e posibil sa se intample asa ceva, romanii vor sange...nu vor pace...se vede.Rusine.In loc sa ne comportam ca niste oameni ne comportam ca niste animale. Cei ce nu il sustin pe Basescu sunt considerati comunisti. O alta greseala.Pacat.

| remus a răspuns:

Asa trebuia sa faca toti ROMANII, Ardealul, Maramuresul si Banatul trebuia urmat in fapte si gandire, asemenea specimene ca geoana, antonescu si johannes dispareau de mult si ne era mult mai bine, FELICITARII TIMISORENI!

| mhann a răspuns:

A inrosi Timisoara cu steaguri rosii la 20 de ani de la revolutie, este ca o procesiune satanica intr-o catedrala crestina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alergie la culoarea rosie.nu ma mira.au fost curajosi atunci sa inceapa revolutia si sa infrunte sistemul.sunt curajosi si acum, fiindca stiu cu cine au dea face.cu resalonul doi al, comunistilor. oameni fara scrupule care vin dupa 20 de ani de democratie si doua guvernari dezastruoase sa ne spuna ca ei baronii sunt solutia. ei care au furat revolutia.care au sustinut mineriadele, cre au matusi tamara, si alte tare ale guvernarii lor.coalitia lui base, a tolerat, capusele si lipitorile bugetare. dar toate la randul lor.acum le-a venit randul si le tataie curul de frica lui basescu ca vrea ata sa puna ordine in plina criza in salariile si pensiile lor nesimtite.pentru ca asa trebuie, nu fiindca e basescu rau.