| AldanaBlue a întrebat:

Ce parere aveti despre manifestatiile anti-Geoana de la Timisoara? "Vizita electorală strategică pe care au făcut-o, de Ziua Na­ţională, la Timişoara, Mircea Geoană, Crin Antonescu şi Klaus Iohannis, cu largul con­curs al primarului Gheorghe Ciu­handu, a fost un fiasco."

Răspuns Câştigător
| Flav a răspuns:

Am fost total de acord cu reactia publicului fiindca ne-a fost terfelita sarbatoarea romanilor, simbolul ei si istoria noastra. Reprezenta o zi ce trebuia sa ne aduca aminte de unire si nu de vreun partid politic, incercand sa manipuleze prin campanii electorale, steaguri si slogane ca pe stadion. Unele lucruri au o anumita limita, si uneori, trebuie sa stii sa te abtii. Felicitari timisorenilor, au aratat ca sufletele pierdute acum 20 de ani inca sunt in inima noastra. Una din rarele zile in care ma simt mandru ca-s roman. Si explodez din fericire si entuziasm ca inca mai am motive sa mai trec prin acest feeling, fiindca patriotismul a scazut foarte tare la noi datorita lucrurilor intamplate in ultimii ani.

14 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Au facut o greseala extraordinar de mare, nu au tinut cont ca acest oras este simbolul democratiei si populatia a reactionat cred foarte corect.

| remus a răspuns:

Meritau si mai rau, comunistii cred ca pot sa se instaleze la putere ca inainte pe timpul ursului bolsevic, au scapat ieftin, sa mai incerce, ciuhandu nu mai pupa primaria TIMISOARA in veci. BRAVO BANATENILOR!

Abh
| Abh a răspuns:

Dacă dai un search cu "timisoara" se poate uşor vedea că mai există deja vreo cinci întrebări care dezbat aceeaşi temă. Poate pe viitor...

Abh
| Abh a răspuns:

Cum o ştergi? Nah, lasă, ai greşit şi tu o dată...

| Mefisto23 a răspuns:

Fiasco a fost atacul lor de 2 lei, care nu a reusit. Cine s-a dus pentru lucruri serioase la Timisoara si-a atins scopul.

| fabiola a răspuns:

Ce-au cautat au gasit! Ma bucur ca romanii nu mai cred in vorbe!

| 31957319 a răspuns:

Cum s-a intamplat in 89, s-a intamplat si acum.
Satuli de toata prostia, timisorenii pun piciorul in prag.
Nu spun ca presedintele Romaniei, Basescu este perfect, dar cand nu ai pe cine alege, iar in multimea din care vrei sa alegi, sunt doar comunisti, mai bine alegem un capitan de vas, de bine de rau, el mai are cunostinte, in domeniul oameniilor de rand.
Nu instig la revolta, dar ma bucur ca au avut curaj, si pacat ca nu s-a strans toata timisoara.

| clauss a răspuns:

Au luat o mare teapa, fugeau ca soarecii murati prin spatele primariei, halal conducatori vrea sa ne conduca tara, probabil inca ne cred prosti, asa o sa fuga cand tara au nevoie de ei?

| AldanaBlue explică:

Nu am vazut, asa e.
O sterg.

| AldanaBlue explică:

Ms tuturor pentru raspunsuri, chiar daca au mai fost intrebari legate de subiect, dar eu neatenta si repezita nu am vazut.

| DontAsK a răspuns:

Eu sunt din Sibiu, si pe aici Klaus a cam pierdut sprijinul tuturor.intalnirea e penibila, isi bat joc de 1 decembrie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt d acord! Romania trezeste'tE!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pacat ca NESIMTITII aia de la realitatea tv si antene au denaturat adevarul.Bine...noaptea a incepuit si ei sa-si revina la normal cat de cat, insa nu-mi pot imagina cum o televiziune al carui patron a furat mii de romani la FNI, incearca sa manipuleze cu nerusinare si sa mai si posteze un slogan despre moralitate. Ei? Mi-e scarba de ei, nu vreau sa-i mai vad! FELICITARI TIMISORENILOR!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt manifestatii cu tenta puternic fascista, mie personal miau amintit de trupele SA a lui Hitler, aceleasi comportamente, aceeasi "clasa de oameni", pe scurt aceia erau patura de jos a timisorii si suporteri fanatici poli. E un gest disperat al PDL-ului si atata tot