| vorovo a întrebat:

Reziliere contract Digi(Subiect).

Buna
Am nevoie sa stiu daca pot rezilia un contract Digi la internet inainte de termenul minim de 1 an.

Sau daca pot pur si simplu sa pun pauza pentru o perioada de timp in care nu sunt in orasul anume in care am inceput sa folosesc serviciile lor.

Sunt student si in vara nu stau in orasul de universitate asa ca nu vreau sa platesc degeaba facturi.

Răspuns Câştigător
| antimulte a răspuns:

Se poate si rezilia, dar daca inteleg bine situatia ta, vezi ca ai si optiunea de suspedare la cerere. Le explici ca la locatie nu mai locuieste nimeni o perioada de X luni. Eu asa am procedat fiind plecat din tara 6 luni. Si nu am platit nimic pentru asta, iar a 7 a luna mi s-a deschis automat abonamentul la net.

| vorovo explică (pentru antimulte):

Multumesc de informatie cu suspendarea. Pare mai folositor in felul asta

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Acesta este nr de la RDS:
+40314006286
Caută să înregistrezi convorbirea înainte de a-i apela.

| Paula2018 a răspuns:

Eu stiu ca se poate rezilia, dar daca ai produse in custodie de la ei trebuie sa platesti pe perioada la care ai renuntat. Gen daca ai router si mai ai de platit 6 luni si chiria la router e 5 lei, platesti la reziliere 30 lei.