| Adixerr a întrebat:

Am un contract incheiat cu RCS&RDS si vreau sa ma debransez de la serviciile acestora. Am inteles ca, pentru a face asta este nevoie sa achit o asa-numita taxa de reziliere. Intrebarea mea este : Este vreo problema daca nu mai platesc. Se poate intampla ceva? Cel mai bun raspuns, este si cel castigator happy

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate intampla sa te dea in judecata si apoi sa faca executarea silita, caz in care o sa platesti mai mult decat taxa de reziliere, se vor adauga cheltuielile de judecata si de executare, acestea pot fi mai mari decat taxa.
Citeste cu atentie contractul, mai ales partea cu rezilierea si te lamuresti.

2 răspunsuri:
| MihaiA a răspuns:

Da. O sa incerce recuperarea banilor prin vorba buna, apoi iti vand contul la recuperatori si aia ca sa castige si ei ceva o sa-ti zica "Bai, in loc de 2 milioane cat ai de plata, da-ne noua 1 milion si gata ai rezolvat". Asta-i principiu.

| Adixerr explică:

Ok, multumesc de raspuns amandurora, am sa vad ce pot face. happy