| calubalan a întrebat:

Romania e o ţară fără rost, în orice sens vreţi voi. O ţară cu oameni fără rost, cu oraşe fără rost, cu drumuri fără rost, cu bani, muzică, maşini şi ţoale fără rost, cu relaţii şi discuţii fără rost, cu minciuni şi înşelătorii care nu duc nicăieri. Citeste aici: http://gandeste.org/puncte-de-vedere/romania-e-o-tara-fa ra-rost/9865

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Am citit cu atenţie articolul, e bine scris şi exprimă adevărul zilelor noastre. Acesta e rezultatul cancerului comunist care a ronţăit bunurile cele mai de preţ ale acestei naţiuni, atât materiale cât şi spirituale. Sloganurile şmecherilor de partid rostite cu emfază în faţa ' fraierilor' care munceau : 'Cine e fraier şi munceşte ori e prost ori nu gândeşte ', au prins rădăcini regăsindu-se în concepţiile de viaţă maneliste a acelui 'om nou ' dorit de societatea comunistă fără Dumnezeu, fără cultură, fără regrete şi fără chef de muncă. Un popor care îşi pierde tradiţiile îşi pierde identitatea.

9 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Hai mai calule, ce-i cu atata reclama? Nu crezi ca exagerezi?

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Dar mai ales cu inca un blog fara rost.

| Razvan a răspuns:

Nu Romania e de vina ci romanii. E o mica mare diferentawinking

| costymaximus a răspuns:

Daca e asa nasoala tara, de ce mai stai pe meleagurile astea? Critica am auzit destula.

| anachida a răspuns:

Salut! Am citit articol, de unde denota multa suferinta, dezamagire, tristete, lehamite! Si ce sa facem, sa plecam cu totii?
Sa renuntam? Cadem, ne ridicam si plecam mai departe! Am speranta ca nu e totul pierdut! Inca mai cred si sper in tara mea! O zi buna, pa pa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daaaaaa.Aici nu mai are rost decit, intr-o zi de soare torid, o bere rece, rece la calubalan.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

No comment pentru asa intrebare, doar o parare - NECESARA http://www.romaniapozitiva.ro/

| elamit a răspuns:

Romania e o tara de c... t si cu asta am spus tot.

| just|breathe a răspuns:

Da...nici eu nu as fi putut sa descriu Romania atat de bine ca tine.Asta e...numai"laude".