| anonim_4396 a întrebat:

Sall Prieteni!
Care imi poate spune si mie cum sa dau de o persoana care a murit de mai de mult(mai exact date despre x).
X a emigrat in S. U. A in perioada 1914-1916 si i situ doar numele!
explicati-mi cum pot afla date despre el!
Date cum ar fi Rude, locatia unde a trait...si eventual urmasii...
Astept un raspuns urgent.

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Daca a murit demult, nu poti sa dai de el decat sapand foarte adanc.
Acum, serios vorbind, cautarile ar trebui sa mearga in ordine inversa: adica sa pornesti de la persoane inca in viata si, incet-incet sa ajungi la stramosii indepartati.

3 răspunsuri:
| justme_2012 a răspuns:

Si eu as vrea sa stiu cand imi va pica o masina si o casa din Cer

| SergiuM a răspuns:

Un raspuns mai inteligent da ca se poate sa primesc?

| Wotan a răspuns:

In primul rand trebuie sa stii mai multe despre el. sa-i afli numele, neamuri, prieteni, pe unde a lucrat de ce a murit. poti sa trimiti verifici la arhiva pentru evidenta populatiei, apoi la ambasada americii poti sa ceri ajutorul...in functie de persoana si de importanta "proiectului" te vor ajuta cauta-i neamurile in Romania poate te vor ajuta si ei