| savin140198 a întrebat:

Am nevoie de putin ajutor. E ziua unei din prietenele mele si cu restul amicilor am decis in fata balconului fetei sa scriem "La multi ani" (cu vopsea, spray paint). Deci intrebarea mea suna asa, ce imi poate face politia daca ma prinde ca scriu pe asfalt cu vopsea? Adica acolo e drum unde circula masini, drum cu 2 benzi)) Imi poate face ceva politia? Va rog ajutatima, ofer funda :*

Răspuns Câştigător
| ITPlace a răspuns:

Vandalism,care este pedepsit prin noul cod penal, cel mult prinesti o amenda, dar cred ca un simplu la multi ani nu o sa ti aduca belele.
Bafta multa. happy

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu ai voie sa scrii sau sa desenezi pe zona carosabila a drumurilor sau a strazilor ---poti sa fii amendat!

| Fatamuntilor a răspuns:

Poti incerca cu creta colorata; la prima ploaie se duce; sau torni un pet de apa dupa ce este vazut
Sau faceti o plancarda cu urarea respectiva
Cea ce faci tu, este ilegal, dar sunt solutii de rezerva!

| johnnny123 a răspuns:

In fiecare zi este ziua de nastere a aproximativ 50, 000 de romani. Ce s-ar intampla daca s-ar sarbatori toti in felul acesta?