| Broadband a întrebat:

Sall unde vad cand imi expira dosarul auto, cineva mi-a zis ca e pe prima pagina cand te duci sa dai prima data sala scrii data si din ziua aia 1 an e valabil
altii ca la sfarsit scrie cand iti expira dosarul
lamuriti-ma si p mine
funda si voturi

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dosarul expira in termen de 1 an de la terminarea scolii de soferi, conform O.MAI nr.268/2010, citez:
"(4) În cazul depãşirii termenului de un an de la data absolvirii şcolii de pregãtire a conducãtorilor de autovehicule, examinarea pentru obţinerea permisului de conducere este condiţionatã de efectuarea unui nou curs de pregãtire." Numai bine!