| tudor7754 a întrebat:

Salut! Am 17 ani impliniti si as vrea sa ma angajez la glovo pe timp de vara(pana atunci voi avea 17 jumate) si as vrea sa stiu daca e posibil, pe site scrie ca varsta minima e 18 ani, dar din cate stiu in trecut varsta minima era 16 ani si nu stiu de ce s-a schimbat.Chiar nu as avea nicio sansa sa ma angajez in conditiile date? Sau mi-ar putea face contul unul dintre parinti si eu doar sa fac livrarile si sa incasez ulterior banii?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

S-a schimbat varsta deoarece livrarea produselor si incasarea banilor atribuie calitatea de gestionar si nu o poti avea daca esti minor.
Ce spui tu despre contul facut de parinti si tu sa faci munca este o infractiune de fals, nu iti recomand sa faci asta, ii bagi in belea si pe parinti.