| Florineeeel a întrebat:

Salut am achizitionat un golf 4 cu numere de Germania valabile pana in martie pe 2. Si vreau sa fac programare rar, si nu prea am treaba cu asta. am asigurare pana pe 2 martie. vreau sa stiu daca e buna de ceva sau trebuie sa fac alta, si cand vreau sa ma programez ma intreaba daca am carte de identitate, am, dar e in germana. un ajutor/tutorial? ma ajuta cineva?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa RAR, pentru ITP si, eventual, omologare, se va face o alta carte de identitate a masinii, in limba romana.
Pentru inmatriculare va trebui sa inchei si asigurarea RCA.

| dolceromania a răspuns:

Asigurarea trebuie so ai facuta pe Romania in momentul cand te prezinti la Rar.