Întrebare recomandată | LzzD a întrebat:

Salut, am avut o mătușă care nu are copii, mi-a făcut testament pentru apartamentul ei, acum a decedat. Ce pași trebuie urmați pentru a-mi trece apartamentul pe numele meu, și unde trebuie să merg?!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te duci la un notar public, de la ultimul domiciliu al matusii tale, cu testamentul, certificatul de deces al matusii si cartea ta de identitate si soliciti deschiderea procedurii succesorale. Notarul iti va spune tot ce ai nevoie si costul procedurii.

1 răspuns: