| 223gonhitemup a întrebat:

Salut, am facut 18 ani in Iunie, atunci cand am si terminat clasa a 11-a. Acum sunt in a 12-a si a trebuit sa pun o cerere pentru alocatie ca sa dovedesc ca sunt inca in liceu si ca inca am acces la alocatie.

Alocatia nu mi-a mai venit din Iunie si cererea am pus-o in septembrie, cand am inceput scoala, intrebarea mea este: O sa-mi vina alocatia din spate, de pe toate luniile sau doar pe septembrie si octombrie?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa primesti alocatia si pe lunile anterioare.

| gabriel2004o a răspuns:

O să primești pe lunile anterioare.
Nu îți face speranțe sa o vezi prea curând ca și eu când am făcut 18 am făcut în februarie in clasă a 11-a și am luat pe toate lunile abia în clasa a 12-a in noiembrie

| httpsshecom a răspuns:

Da, și eu fusesem in exact aceeasi situatie. Pe atunci am asteptat 6 luni ca sa intre și a intrat pe toate lunile dinainte. ☺️