| Hshsbsvdjfodisbs a întrebat:

Salut, am gasit o motocicleta avariata, dar motorul este bun si am gasit un cadru cu acte, motocicletele sunt acelasi model, yzf 125r, daca iau motorul de pe motocicleta avariata si il pun pe cadru este legal? Trebuie sa merg la RAR, ITP?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca trebuie sa mergi la RAR si sa faci ITP, altfel nu o poti inmatricula pe tine si punerea in circulatie a motocicletei neinmatriculate constituie infractiune.