| Robert2899 a întrebat:

Salut, am luat și eu un telefon de pe olx de la o persoana mi-a trimis coletul, mi-a ajuns, l-am platit și când l-am deschis era gol. Am fost la fancourier, am blocat tranzacția, știu doar numele persoanei, pot face ceva sa recuperez banii?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poți face o plângere la poliție și pe urmă să ai răbdare.

| literallythesamebruh a răspuns:

Ai comandat prin OLX sau i-ai dat tu pur și simplu datele? Comandând prin OLX puteai cere deschiderea coletului pentru a te asigura că totul e în regulă. Clar trebuie să depui plângere.