| Marcus2134 a întrebat:

Salut,am o filmare cu cineva persoana in cauza stie ca am filmarea nu am trimis-o nimanui acesta ma ameninta ca se va duce sa faca plangere daca nu ii dau 1000 de lei daca eu nu am trimis nimanui filmarea pot pati ceva?

Răspuns Câştigător
| Teodora0407 a răspuns:

Nu ai ce sa patesti, din contra poti sa suni la politie si sa ii faci un flagrant cand ii dai banii si persoana respectiva face puscarie pentru santaj!

| doctorandus a răspuns (pentru Teodora0407):

Nu e santaj, plus ca pentru asta trebuie sa se spovedeasca la Politie despre ce contine filmarea respectiva. Asa ca s-ar putea sa fie el insusi cel intrat in vizorul politistilor. Doamna Justitia are sabie cu tais dublu.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Prea putine detalii pentru un raspuns corect. Ce contine filmarea, daca tu ai facut-o, daca este pe domeniu public sau privat, etc, deci toate detaliile. Spune asta si o sa-ti dau un raspuns concret.

| oz_1736 a răspuns:

Adica persoana filmata te santaseaza cu 1000 lei ca ai filmarea, eu asta am inteles. Nu exista dovada ca tu ai filmarea. O stergi in fata lui si punct. Daca nu exista alt video in care se vede ca tu filmezi nu are ce face

| doctorandus a răspuns (pentru oz_1736):

A cere daune pentru incalcarea unui drept legal nu este santaj. Amenintarea cu datul in judecata, cu plangere penala, etc., nu sunt santaj.