| ogeorgem a întrebat:

Am o intrebare cam tampita dar totusi. De ce lumina de la stalpii de iluminat din Bucuresti este galbena? De ce nu e alba?

Răspuns Câştigător
| Assassina a răspuns:

Cea alba deranjeaza la ochi.Cea galbena e mai placuta, ca daca iti baga cineva blitzul in ochi (nu iti doresc asta)sunt sigura ca vei intelege de ce pun lumina aia(mai ales ca noaptea ar putea deranja si oameni care dorm prin apropiere, pentru ca se vede mai puternic.Multa sanate!

2 răspunsuri:
| TheNigga a răspuns:

Pai poate ca alea galbene is mai ieftine laughing. Traim in Romania.

| Ligoflegendz a răspuns:

Becurile care fac lumină galbenă sunt mult mai ieftine dar consumă mai mult curent, cele cu lumină alba consumă mai puțin, dar sunt mai scumpe