| Marian_Daria_1994 a întrebat:

Am o intrebare la care am nevoie de raspuns urgent. Daca eu vreau sa plec in excursie in Polonia, am 16 ani, imi trebuie o procura semnata de ambii parinti, dar tatal meu lucreaza in strainatate si nu vine in tara pana atunci. Ce se poate face? Multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu procura iti trebuie ci declaratie notariala.
Mama ta va da declaratia la un notar public din Romania si tatal tau la o reprezentanta diplomatica (Ambasada ori Consulat) a Romaniei din Germania si ti-o va trimite prin posta. Ambii trebuie sa dea declariile la fel, respectiv cand pleci, cand te intorci si sa indice acelasi insotitor major.

1 răspuns:
| Marian_Daria_1994 explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc mult!