| Ainur98 a întrebat:

Salut. Am o intrebare pentru cunoscătorii care locuiesc in Germania sau au avut problema de genul. In urma cu 3 ani mi s-a suspendat dreptul de a conduce pe teritoriul Germaniei din cauza ca am acumulat 8 puncte si între timp 3 puncte mi-au expirat. Întrebarea mea este: știe cineva dacă as putea redobândi permisul de conducere fără mpu având in vedere ca am rămas cu 5 puncte iar in ultimii 3 ani?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca trebuie sa te intersezi la Politai rutiera din Germania, nu in Romania, fiindca romanii nu cunsoc legile de circulatie nemtesti si nu cred ca a fost vreunul in situatia ta, cu permis suspendat pe atatia ani.