| Ionjohn a întrebat:

Salut, am o intrebare. Pot sa imi cumpar un airsoft la varsta de 14 ani? E considerat arma alba sau e ilegal?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Atunci roaga un parinte sa ti-l cumpere sau o alta persoana majora.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform L.295/2004, privind regimul armelor si munitiilor, un minor nu poate detine legal o replica de arma tip airsoft, asa ca nu poti nici sa cumperi tu.

| Ionjohn explică (pentru Ioandelasal):

Da, dar nu as vrea sa il folosesc ca sa trag cu el sau sa il scot pe strada. Vreau doar sa editez videoclipuri sa para ca trag cu el.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Ionjohn):

Atunci roaga un parinte sa ti-l cumpere sau o alta persoana majora.