| Alex0746 a întrebat:

Salut, am o problema nu mă îțeleg cu tata eu cred ca are probleme mentale grave dar nah, daca spun ceva gresit incepe sa injure si sa faca scandal din nimicuri, eu imi doresc sa scap de parinti si sa plec in lume dar m-ai am înca un an de liceu, am 18 ani și sunt baiat, ce aș putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Da, are o problema psihica serioasa, iar solutia este divortul emotional. Stiind ca e nebun, nu il mai iei in serios. Toate manifestarile lui agresive se datoreaza bolii. Cum nu ii poti cere unui schiop sa alerge, nu ii poti cere nici lui sa se comporte normal. Gandeste-te asa si vei suporta mai bine, iar de acasa nu pleca pana nu ai o calificare mai buna. Succes.