| Nicky29 a întrebat:

Salut, am obtinut la scoala de soferi la proba practica 22 de puncte si acum trebuie sa dau traseu in 7 zile, instructoru mi-a zis ca sunt varza si nu ma descurc deloc nu stiu ce sa fac sincer as vrea sa ma duc acolo pregatit am urmatoarele defect : Stau cu mainile incordate pe volan si nu stiu sa apreciez dinstantele foarte bine. Aveti vreo sugestie cum pot deveni un sofer mai bun in 7 zile?

Răspuns Câştigător
| Danielcristian a răspuns:

Cind esti la volan sa stii ca tu esti seful, mintea ta sa fie la trafic iar in acelasi timp sa gindesti ca tu esti seful care cordoneaza totul. Deci daca tu nu poti cine va putea? Daca ai alta sursa de a conduce, fara instructor, pe ceva drum de tara, fa-ti rost de o masina si tu singur dai inainte inapoi, frinezi, deci fa toate acestea singur si eu garantez ca intr-o ora ai priceput totut, clar daca ti-a aratat cineva un inceput ( ambreaj, frina, acceleratie, cum se baga in viteze ) etc. Bazeazate pe tine ca-ci tu poti sigur, spor la condus.

10 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Mergi pe balustrada la 10m inaltime.Cind vei reusi vei lua permisul.

| adytzoi a răspuns:

Nu-l mai descurajati mai...
V-ati gandit ca instructorul are nevoie de bani pentru sarbatori?
Cum ar putea face banii repede si legal in alt mod decat prin ore suplimentare?

| 0rlando a răspuns:

în 7 zile nu ai cum să devii un șofer mai bun, decât dacă ești la volan de dimineața până seara și exersezi toate manevrele posibile și probabil nici așa, că șoferia nu se învață peste noapte. De fapt, unii pur și simplu nu sunt născuți pentru a conduce, posibil să fie și cazul tău.
Mai bine amână traseul cu încă o lună și până atunci mai fă ședințe de condus, sau dacă ești din București și ai de unde să faci rost de o mașină, mergi în poligon la Ilioara și exersează până rămâi fără benzină, că ai acolo tot ce-ți trebuie, numai să bagi tu la cap.

| Dana211 a răspuns:

Poti sa iti mai platesti cateva ore de conducere sau daca nu sa rogi pe cineva sa mearga cu tine undeva cu masina si sa te lase sa mai conduci.Si nu-ti mai fie frica pentru ca odata plecat cu premisa ca vei pica ai toate sansele sa se intample asta

| iKronstadt a răspuns:

Amice, punctele alea 22 le obții doar la teorie. Testul practic îl dai la traseu, nu în sală. Nesimțitul ăla de instructor vrea să te bage în ceață, căutând să mai faci ore cu el, să-i mai iasă niște bani. Nu fi demoralizat. Te sfătuiesc să-l schimbi IMEDIAT pe instructorul ăsta neserios. Încordarea ta la volan este efectul proastei îndrumări a instructorului. Dă-o dracu' de treabă, doar nu conduci Titanicul, nu?winking
Schimbă instructorul! Succes!
P. P. Nu te uita la bani! O faci pentru tine.

| Titanos a răspuns:

De acord cu adytzoi.

| Nicky29 explică:

Sunt din mangalia... daca ma duc si conduc pe camp o alta masina nu ceea pe care fac scoal ade soferi este bine?

| Nicky29 explică:

Admis :d

| iam2good2u a răspuns:

Fa cat mai multe ore de conducere, ce altceva ai putea sa faci?

| Bumbu89 a răspuns:

Ori faci ore de conducere in plus ori mai amani daca consideri ca nu ai suficient timpbig grin