| Sakai17 a întrebat:

Salut,am si eu o intrebare, trebuie intai sa fac ore de condus si dupa sa dau proba teoretica sau intai proba teoretica si dupa condusul?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Intai se fac ore de teorie, apoi ore de conducere si la urma se sustin: testul de cunsotinte (examenul de sala) si daca iei sala esti programat la "traseu".

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In scoala de conducere mai intai inveti legislatie rutiera si abia apoi incepi orele de conducere.
La examinare se sutine intai proba teoretica (sala) si apoi proba practica (traseu prin oras).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca te referi la examenele la politie alea le dai dupa ce faci scoala

| ReddY25 a răspuns:

Mai întâi de toate e teoria iar după practica.Succes!

| ofată7 a răspuns:

Mai întâi faci ore de condus. Când mai ai 3 ore poți să întrebi instructoru dacă îți dă dosaru ca să te duci la sală, el ori acceptă ori nu acceptă și-ți zice să te duci după alea 3 ore pe care le mai ai, acum depinde de instructor, uni acceptă și alți nu