| alexuutzz a întrebat:

am si eu o nelamurire in legatura cu noua legislatie rutiera, am 20 de ani si am facut scoala de soferi cat C+CE de curand, pe 8 ianuarie amd at sala la categoria C si sunt programat la oras in datade 5 martie,in fine nelamurirea mea este daca pot da sala la categoria E dupa noua legislatie unde nu am apucat sa bag dosarul niciodata desi il am terminat si inchis(pot da de CE, doar dupa ce trec testul practic la C), mentionez ca am incept scoala in data de 1 august 2012 si am incheiat cursurile practice pe 12 decembrie, multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform OUG 195/2002, cu md. aduse prin L.203/2012, poti da examenele pentru categoria CE doar dupa implinirea varstei de 21 ani. Daca nu implinesti varsta pana pe 12 decembrie 2013 va trebui sa faci din nou scoala de conducere pentru aceasta categorie.

2 răspunsuri:
| GGUESS a răspuns:

La revedere! pr0stule! se vede ca esti dus cu pluta!

| alexuutzz explică (pentru GGUESS):

Asteptam raspunsuri sincere nu cuvite adolescentine de la nise neavizati gen tu..pacat ca ti au permis accesu pe TPU.